برای فروش بیشتر، از ۷روش CRM که به فروشگاه های آنلاین کمک می کند، استفاده کنید

توسط | شنبه ۱۰ام آبان ۱۳۹۹ | ارتباط با مشتری | ۰ دیدگاه

CRM ابزاری برای کاهش سرعت سایت شما نیست بلکه سیستمی است که اطلاعات و عملکرد مشتری را در خود نگه می دارد تا بتوانید از آن برای بازاریابی استفاده کنید.بدون CRM، شما در مورد افرادی که از شما خرید می کنند چیزی نمی دانید و نمی توانید بازاریابی شخصی انجام دهید.
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه و 24 ثانیه

آیا برای فروشگاه آنلاین خود به CRM نیاز دارید؟ آیا آن باعث فروش بیشتر شما می شود؟

این ابزار دیگری برای کاهش سرعت سایت شما نیست. سیستمی است که اطلاعات و عملکرد مشتری را در خود نگه می دارد. تا بتوانید از آن برای بازاریابی استفاده کنید. به این ترتیب فرصت فروش بیشتر را به دست می آورید.

بدون CRM، شما در مورد افرادی که از شما خرید می کنند چیزی نمی دانید و نمی توانید بازاریابی شخصی انجام دهید.

در ادامه این 7 روش به تفصیل توضیح داده خواهد شد 👇👇👇👇

1- مشتریان خود را درک کنید

CRM رفتار مشتری را نشان می دهد ( آنچه که افراد در سایت شما انجام می دهند).
خواهید دید که بازدید کنندگان شما چگونه به سایت شما مراجعه می کنند. به دنبال چه چیزی می گردند و چه مدت طول می کشد تا خرید کنند.
همچنین خواهید فهمید با چه نوع افرادی سروکار دارید ، آنها چه محصولی دوست دارند ، حاضرند چه میزان هزینه کنند، تعداد دفعات گشت و گذارشان در سایت و خرید آنها و در صورت مرجوع محصول ، محل زندگی آنها و غیره.

2- ارتباطات مرتبط خود را بیشتر کنید

وقتی دیدید که در مورد مشتریانتان آگاهی پیدا کردید، می توانید برای فروش بیشتر پیام بازاریابی خود را متناسب با عادات خرید آنها تنظیم کنید.
به عنوان مثال ، ممکن است متوجه شوید که افراد زیادی اغلب به جستجو می پردازند ، اما ماهیانه یک بار خرید می کنند.

این یک فرصت عالی است که می توانید آنها را از طریق ایمیل با محتوای آموزنده درگیر کنید. تا بدون اینکه در واقع فروش داشته باشید، خودتان را به آنها یادآوری کنید. این امر در آینده به فروش بیشتر شما کمک خواهد کرد.

یا ممکن است بازده زیادی از محصولی خاص دریافت کنید پس باید اطمینان حاصل کنید که همه مشخصات محصول را توضیح داده اید و در مورد هر گونه ویژگی هشدار داده اید، تا آنها از آنچه می خرند آگاه شوند.

3- به نیازهای مشتری بهتر پاسخ دهید

تجارت الکترونیکی CRM به شما امکان می دهد با رشد فروشگاه، مشتریان خود را ردیابی کنید و ارتباط خود را با ترجیحات آنها از دست ندهید تا بهترین خدمات را به آنها ارائه دهید. به این ترتیب با ارائه خدمات خاص به سودآوری خواهید رسید.

شما نه تنها می توانید آنها را برچسب گذاری کنید تا موارد خاصی مانند “داشتن یک سگ” یا “گیاهخوار بودن” را بخاطر بسپارید بلکه با اقداماتی که انجام داده اند نیز می توانید آنها را فیلتر کنید. این به شما کمک می کند تا به سرعت، از مشتری های مختلف استقبال کنید. بنابراین به هدف خود یعنی فروش بیشتر نزدیکتر خواهید شد.

مطالعه کنید  CRM چیست؟ راهنمای یک بازاریاب

با برخی فیلترها، می توانید به افرادی با نیازهای خاص بپردازید که مورد هدف قراردادن آنها بسیار آسان است:

  • افرادی که محصول A را خریداری کرده اند و اخیراً از صفحه محصول B بازدید کرده اند.
  • خریداران یک کشور خاص که با آغاز زمستان از گروه لباس گرم شما بازدید کرده اند.
  • افرادی که هر ماه غذای سگ می خرند و اخیراً سفارش بیشتری را شروع کرده اند.
  • افرادی که هدیه روز مادر و ولنتاین را با استفاده از کوپن خریداری می کنند.

صدها انتخاب بسیار ظریف دیگر نیز وجود دارد که می توانید مشتریان خود را فقط با آنچه که آنها دوست دارند و به آن نیاز دارند خوشحال کنید.

منبع – https://www.metrilo.com/blog/crm-online-stores-sell-more

4- تجربه خرید را سفارشی کنید

ملاقات با مشتریان – حتی اگر در CRM به صورت مجازی باشد – به شما امکان می دهد تا رویکرد خود را نسبت به آنها متناسب کنید. درست مثل اینکه یک دستیار خوب مغازه در یک فروشگاه فیزیکی این کار را می کند. تا بدین ترتیب فروش بیشتر داشته باشد تا به سودآوری برسد.

چند نمونه:

  • مردم به محصولات یا پیشنهادات خاصی علاقه نشان می دهند – آنها را به یک صفحه فرود خاص هدایت کنید.
  • شخصی بسیار مطمئن نیست که چه سایزی را انتخاب کند؟ برای آنها یک ایمیل شخصی با محتوای راهنمای اندازه، ارسال کنید.

5- مشتریان را حفظ کنید

برای فروشگاه هایی که به نگهداری مشتری توجه ندارند، CRM ضروری نیست زیرا نیازی به جمع آوری تمام داده های مربوط به رفتار مشتری نیست. اما اگر بر افرادی که بیش از یک بار از فروشگاه شما خرید می کنند تمرکز دارید، CRM ابزاری ضروری است.

با استفاده از آن می توانید ضمن حفظ مشتریان، فروش بیشتری داشته باشید.

6- متنی را بعنوان بازخورد دریافت کنید

محتوا، هنگامی که شما از مشتری می خواهید بازخوردی ارائه دهد، مهم است. اگر فقط نظرات محصول را از افرادی دریافت می کنید که در مورد آنها چیزی نمی دانید ، واقعاً نمی توانید مطمئن باشید که این بازخورد برای اقدام، معتبر است.

بعضی از افراد شکایت بدون دلیل را دوست دارند بنابراین ممکن است بازخورد منفی آنها چندان بد نباشد. دیگر افراد نیز ممکن است فداکارترین طرفداران شما باشند بدون اینکه خودتان بدانید!

7- بیشتر بفروشید

در نتیجه همه موارد فوق، فروش اضافی را افزایش خواهید داد:

  • مشتریان بازاریابی مرتبط و غیر سرزده شما را دوست خواهند داشت.
  • هر زمان که بینش بیشتری کسب می کنید ، تجربه بازگشت مشتری بهتر خواهد شد.

به این ترتیب می توانید فروش بیشتر داشته باشید و به سودآوری برسید.

حال زمان آن رسیده به این سوال پاسخ دهید که: آیا برای فروشگاه آنلاین خود از CRM استفاده می کنید؟

لیلا قلی پور

لیلا قلی پور

درباره نویسنده این مقاله

کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات در گرایش تجارت الکترونیک هستم. محقق و پژوهشگر در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری و علاقه مند به فعالیت های تخصصی در زمینه کسب و کار با تمرکز بر مدیریت ارتباط با مشتری

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توی ذهنت یه سناریو داری؟

مشاوره حرفه ای در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری یکی دیگر از تخصص های ماست. با توجه به کسب و کاری که دارید و وسعت آن، ما بهترین و حرفه ای ترین مشاوره ممکن را به شما می دهیم و پس از آن میتوانید تصمیم گیری کنید. برای شروع فرم روبرو را پر کنید و منتظر باشید تا با شما ارتباط گرفته شود. پس از آن مراحل بعدی با شما هماهنگ خواهد شد.

یک مشاوره رایگان درخواست کنید

مشاوره باید رایگان باشه 😊 این افتخاری برای ماست تا صدای مشتری ها و افراد علاقه مند به کار خود را بشنویم. شما می توانید از طریق فرم روبرو یک درخواست مشاوره رایگان برای ما بفرستید. همچنین می توانید از طریق اطلاعات صفحه “ارتباط با ما” با ما در ارتباط باشید. شما برای ما ارزشمند هستید 💗

سناریو ها به واقعیت تبدیل می شوند

ما هر سناریو یا ایده ای که توی ذهنت هست رو می توانیم به واقعیت تبدیل می کنیم. اگر از مشتری های ما هستی اون ایده رو رایگان در ورژن های بعدی دریافت خواهی کرد. اگر از مشتری های ما نیستی میتونی با ما توی ایده خودت سهیم بشی. با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره رایگان

4 + 5 =

در پینترست پین کنید

اشتراک گذاری ها