چرا تجربه مشتری مهم است؟

توسط | یکشنبه ۲۷ام مهر ۱۳۹۹ | ارتباط با مشتری | ۰ دیدگاه

در عصر امروز مشتری سلطان است و به بزرگترین تغییر دهنده بازی در هر تجارت تبدیل شده است. تجربه مشتری برای موفقیت در هر کسب و کاری به بزرگترین اولویت تبدیل شده است. اگر مشتری برند شما را دوست دارد، برند شما را دنبال می کند و دهان به دهان درباره شما مثبت نقل می کند، نتایج این موارد باعث محبوبیت برند شما می شود.
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه و 22 ثانیه

چرا تجربه مشتری مهم است؟

در عصر امروز مشتری سلطان است و به بزرگترین تغییر دهنده بازی در هر تجارت تبدیل شده است. تجربه مشتری برای موفقیت در هر کسب و کاری به بزرگترین اولویت تبدیل شده است. اگر مشتری برند شما را دوست دارد، برند شما را دنبال می کند و دهان به دهان درباره شما مثبت نقل می کند، نتایج این موارد باعث محبوبیت برند شما می شود.

تجربه مشتری چیست؟

تجربه مشتری به طور کلی نحوه درک مشتری از تعامل با شرکت یا برند شما را تعریف می کند. هر یک از تعاملات چه او از طریق فروشگاه و چه آنلاین با برند شما ارتباط داشته باشد، به این تجربه کمک می کند. در دنیای امروز مشتری بسیار باسواد و توانمند است. اگر برند یا شرکت شما نیازهای مورد نظرش را برآورده نکند ، آنها چندین گزینه برای انتخاب برندهای دیگر دارند.

طبق نظر گارتنر ، 89٪ شرکت ها انتظار دارند بیشتر در زمینه تجربه مشتری (در سال 2016) رقابت کنند ، در حالی که پنج سال پیش این رقابت 36٪ بود. طبق تحقیقات Forrester حدودا 90-80٪ مشتریانی که تجربه بدی دارند ، با شانس بازگشت کمتری ، آن شرکت را ترک می کنند.

منبع – https://www.anblicks.com/resources/insights-blogs/customer-experience-important

چرا تجربه مشتری؟

محصولات و خدمات به تنهایی برای ایجاد شناختی ازبرند یا کسب مزیت رقابتی، کافی نیستند. رقبا می توانند محصول برابری را از نظر کیفیت و قیمت ارائه دهند. چیزی که باعث می شود در میان جمعیت متمایز شوید، تجربه ای است که به مشتریان خود ارائه می دهید.

مطالعه کنید  CRM چیست؟ راهنمای یک بازاریاب

برخی از دلایل اصلی اهمیت تجربه مشتری در ادامه ذکر شده است:

بهبود رضایت مشتری

طبق گزارش McKinsey، شرکت هایی که با توجه به طول سفر مشتری بر بیشترین میزان رضایت تمرکز کرده اند، توانایی افزایش 20 درصدی رضایت مشتری را دارند. سازمان باید اطمینان حاصل کند که یک تجربه مستمر را در تمام نقاط تعامل فراهم می کند و بدین ترتیب تجربه بی نظیری را در طول سفر مشتری ایجاد می کند.

بهبود حفظ مشتری

یک تجربه برتر برای مشتری به عنوان یک نعمت عمل می کند و نقطه تمایز با رقبا است. این منجر به وفاداری مشتری می شود. یک تجربه خوب تضمین می کند که وی ارتباط طولانی با برند و گفتگوی مثبتی در این رابطه، با مردم داشته باشد.

کاهش ریزش مشتری

قیمت تنها دلیل اصلی ریزش مشتری نیست. در حقیقت کیفیت پایین خدمات به مشتری است که باعث ریزش مشتری می شود. طبق یک نظرسنجی CEI ، 86٪ از خریداران برای تجربه بهتر مشتری، هزینه بیشتری پرداخت می کنند.

ایجاد یک مزیت رقابتی

یک تجربه برتر مشتری می تواند یک مزیت رقابتی بزرگ باشد. دو تمایز اصلی برای یک شرکت می تواند قیمت پایین یا تجربه برتر باشد.

افزایش فروش

مشتریان مایلند پول بیشتری به شرکتی ارائه دهند که تجربه مشتری برتری را ارائه می دهد. این در نهایت باعث افزایش فروش و درآمد می شود.

لیلا قلی پور

لیلا قلی پور

درباره نویسنده این مقاله

کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات در گرایش تجارت الکترونیک هستم. محقق و پژوهشگر در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری و علاقه مند به فعالیت های تخصصی در زمینه کسب و کار با تمرکز بر مدیریت ارتباط با مشتری

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توی ذهنت یه سناریو داری؟

مشاوره حرفه ای در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری یکی دیگر از تخصص های ماست. با توجه به کسب و کاری که دارید و وسعت آن، ما بهترین و حرفه ای ترین مشاوره ممکن را به شما می دهیم و پس از آن میتوانید تصمیم گیری کنید. برای شروع فرم روبرو را پر کنید و منتظر باشید تا با شما ارتباط گرفته شود. پس از آن مراحل بعدی با شما هماهنگ خواهد شد.

یک مشاوره رایگان درخواست کنید

مشاوره باید رایگان باشه 😊 این افتخاری برای ماست تا صدای مشتری ها و افراد علاقه مند به کار خود را بشنویم. شما می توانید از طریق فرم روبرو یک درخواست مشاوره رایگان برای ما بفرستید. همچنین می توانید از طریق اطلاعات صفحه “ارتباط با ما” با ما در ارتباط باشید. شما برای ما ارزشمند هستید 💗

سناریو ها به واقعیت تبدیل می شوند

ما هر سناریو یا ایده ای که توی ذهنت هست رو می توانیم به واقعیت تبدیل می کنیم. اگر از مشتری های ما هستی اون ایده رو رایگان در ورژن های بعدی دریافت خواهی کرد. اگر از مشتری های ما نیستی میتونی با ما توی ایده خودت سهیم بشی. با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره رایگان

11 + 7 =

در پینترست پین کنید

اشتراک گذاری ها